Přírodní styl života není pouze trend

Posted on Posted inNezařazené

Jestli je takzvaný „bio životní styl“ pouze aktuálně trendy nebo ním naopak chcete přesvědčit sebe a okolí, že má mnohem hlubší smysl, než mu lidi dávají, je těžká otázka. Čím dál více lidí se však k přírodnímu stylu života odhodlává a snaží se ho dodržovat po všech stránkách, které s ním souvisí.
krávy u plotu

BIO DOMÁCNOST

Jestli jste se už rozhodli do tak razantní změny vstoupit, musíte jí obětovat v základu všechno. I samotný styl bydlení a fungování v domácnosti. Lidi, kteří ho preferují se snaží o to, aby doma nepoužívali umělé produkty, ani výrobky ze zvířat, kterým díky nim bylo ublíženo.
Co vše tedy obětují na úkor přírody?
•       Plastové sáčky do koše, igelitky, tašky a věci, které jsou z nich vyrobené.
•       V některých domácnostech nepoužívají ani odpadkový koš a kupují potraviny, které lze přírodně recyklovat.
•       Nepoužívají chemii, na úklid a čistotu se zaměřují pouze se surovin, které jsou mezi potravinami pokládané za účinné a všestranné.
•       Jejich jídelníček je velmi vytříbený a v zásadě nejí nic, co by mohlo projít průmyslovým zpracováním.
•       Veškeré domácí spotřebiče jsou pro nich tabu, včetně televize, bez které mnoho lidí nedokáže žít.
•       Často považují za jediné přírodní materiály sklo a dřevo, čemu odpovídá i jejich zařízení v bytě nebo domě.
brambory v zemi

POTRAVINY POUZE OD FARMÁŘŮ

Vše, co potřebujete k tomu, abyste přežili, seženete na farmě nebo od zemědělců. Brambory, cibuli a česnek a taktéž mléko a všechny mléčné výrobky. Samostatnou kapitolou je maso, chované volně na pastvě a nijak chemicky upravené. Sehnat můžete všechny druhy masa, které máte v oblibě. Svým způsobem je takové maso o něco chutnější a bezpochyby zdravější variantou, než na kterou natrefíte v obchodech. Platí to samozřejmě i co se týčeovoce a zeleniny, kterou není problém sehnat obzvláště v sezóně.
bobulové ovoce
Současně můžete vypátrat, kde je možné sehnat čerstvé ryby, které jsou ulovené pouze několik hodin. Existují tržiště, kde natrefíte na velký sortiment ryb a mořských plodů a můžete nimi přispět do vašeho jídelníčku prospěšnými látkami, které v sobě mají.