Zboží určené k rychlé spotřebě

Posted on Posted inNezařazené

Mnohé hospodyňky celý rok poctivě vaří, smaží a  připravují domácí pokrmy tak, aby nevystavili sebe ani rodinu nebzepečí, že snědí potravinu, která jim zapříčiní nějaké zdravotní problémy. Dnes, když je prakticky v každé domácnosti chladnička, není problém uchovat potraviny čerstvé a nezávadné. Pokud se pak věnuje přípravě pokrmů dostatečná péče, může si být hospodyňka jistá, že pokrm nebude zdravotně závadný a rodina si na domácím jídle jenom pochutná. Je zde ale letní období, kdy nás láká volný čas do přírody na výlety nebo jen tak lenošit k vodě.
účet za potraviny.jpg
Mnozí se starají o svou zahrádku a vychutnávají si posezení tam, kde jim nemalé úsilí připravilo krásný relax. Děti mají prázdniny a i to vyžaduje na rodičích daleko více volného času, aby se mohli svým dětem věnovat, udělat jim zábavné prázdniny a užít si společné dny volna.  Zde přichází problém v tom, že pokud chceme všechno tohle stihnout, něco musíme tak trochu alespoň malinko ošidit. Dětem většinou čas ubírat nechceme a i my si potřebujeme za celý rok odpočinout. A tak se mnohé ženy drží hesla, které je se snaží naplnit. To heslo zní: Neprovařme dovolenou. Ale jak na to, aby jsme vše zabezpečili a ještě se mohli věnovat rodině a i my si odpočinuli a načerpali další síly? Naštěstí nám pomůže množství polotovarů, které dnes můžeme zakoupit a s jejich pomocí připravit dobré a vydatné jídlo. Zkloubíme tak to, že jídlo je připraveno doma, můžeme dohlédnout, jak je uvařené a přitom neztrácíme čas dlouhou přípravou, která finální úpravě předchází. Dnes je možné zakoupit polotovary zmrazené, konzervované či předvařené, někdy i sušené. V obchodech tak najdeme od připravené zeleniny do pokrmů až po jídla, které lze jen rozmrazit,ohřát a podávat. Všechny tyto polotovary jsou ale určené k rychlé spotřebě, přinejmenším k datu, uvedeném na obalu, a to za předpokladu, že budeme produkt správně skladovat.
čokoládový dortík s jahodou.jpg
Na co si dát pozor
–        vždy nakupujme zboží v neporušeném obalu
–        zmrazené zboží nesmí být polorozmrazené
–        kontrolujme datum minimální spotřeby
–        sledujme, jak bylo zboží v obchodě uskladněno, zda byla dodržená pravidla skladování
–        po příchodu domů ihned uložme polotovar tak, jak je určeno- například do mrazáku
–        při otevření obalu s polotovarem spotřebujme vždy do doby, která je určená v pokynech na sáčku
–        pokrmy z polotovarů neohřívejme opakovaně
Pokud dodržíme vše, jak ám výrobce polotovarů říká a i pravidla jejich upotřebení, jistě ušetříme mnoho času a volno se nám vydaří.