Pět věcí, které nedělat po rozchodu!

Posted on Posted inLáska

Každý jsme si tím někdy prošli. Vztah je u konce a musíme se smířit s tím, že je konec. Pokud jste si i vy v nedávné době prošli rozchodem, určitě nedělejte těchto pět věcí.
Dolézání
Pokud se s vámi partner rozešel, jistě si jeho pozornost nezískáte opět tím, že jej zaplavíte hromadou SMS zpráv a telefonních hovorů. Kladné body vám jistě nepřidá ani „náhodné“ potkávání protějšku na veřejných místech. Jestliže je se vztahem konec, musíte se s tím vyrovnat. Pokud přece jen máte pocit, že váš protějšek pro vás byl ten pravý, musíte mu dát prostor a čas.
dítě s matkou a notebookem
Pomsta
Zapomenout byste měli i na jakékoliv mstění. Nezapomínejte, že se stále jedná o člověka, kterého jste někdy milovali. Určitě správná cesta nevede přes hysterické scény při dělení majetku či při půjčování dětí. Na jakékoliv scény zapomeňte, i pokud vašeho ex-partnera potkáte s někým jiným. Zbavte se veškeré zahořklosti a s elánem se pusťte do nové etapy vašeho života.
Sex
I sex s ex-partnerem byste měli vynechat. Buďte si jisti, že vám ho to nevrátí zpět. Jen se tím zbytečně udržujete ve falešné naději, že by se k vám mohl vrátit. Tabu by pro vás měl být i sex se všemi kamarády vašeho partnera. Ponížíte tím nejspíš jen sama sebe.
dítě u televize
Nový vztah
Pokud jeden vztah právě skončil, jistě není správnou variantou se ihned bezhlavě vrhat do dalšího. Dejte si čas na srovnání všech myšlenek a pocitů. Následující partner by pravděpodobně byl stejně jen náplast na bolístku a takovéto vztahy nekončívají většinou moc dobře.
Dokazování nezávislosti
Určitě se vyhněte radikální změně povahy. Mnoho lidí má po rozchodu pocit, že jim utekla část života. Díky tomu jsou takříkajíc jako utržení ze řetězu. Projevuje se to neustálým popíjením alkoholu v barech či jinými party akcemi s kamarády. Samozřejmě s každou touto akcí přibude fotka na sociální síti, s komentářem jak si hrozně užíváte život a jste šťastní. Ve většině případů se ovšem jedná pouze o chabou snahu upoutat ex-partnerovu pozornost.