Kuchyňský robot, ano či ne?

Posted on Posted inZboží

Stále více a více českých rodin si domů pořizuje pomocníka ve formě kuchyňského robota. Ve více domácnostech v současnosti naleznete kuchyňské roboty, které se staly plnohodnotnými pomocníky při pečení, zadělávání těst, dělání domácích těstovin, aj. Tyto kuchyňské roboty toho ale umí mnohem více a mnoho z nás si už život bez nich nedokáže představit.

Jedná se o boom posledních několika let. Dříve jsme si vše vyšlehávali, zadělávali a mleli ručně, nyní už na to máme stroj, který za nás tuto práci plnohodnotně zastane a co si budeme povídat, mnohdy tu práci odvede mnohem lépe než my.
retro hospodyňka v kuchyni

Co všechno tyto kuchyňské roboty umí?

 

·         šlehat, třít a mísit krémy

·         zadělávat těsta

·         mlít maso

·         mlít domácí mouku

·         dělat domácí těstoviny

·         odšťavňovat ovoce

·         krájet zeleninu

·         dělat smoothie

·         dělat domácí arašídová másla

·         sekat ořechy

·         dělat domácí zmrzlinu

·         mlít kávu, atd.

Je toho doopravdy hodně, co tyto kuchyňské roboty umí. Záleží jen na Vás, jaký si vyberete a kolik ten Váš bude mít funkcí. Úžasné na tom je, že nepotřebujete 10 různých přístrojů, ale máte jeden, který zvládne všechno. Dosáhnete tedy obrovské úspory místa.
váleček na těstě

Asi největším plusem těchto pomocníků v kuchyni je šetření času. Je úžasné, když Váš robot pracuje a Vy mezitím uklízíte jinou část kuchyně nebo už si například rozkrajujete dort, zatímco se Vám šlehá krém.

Musíme si také přiznat, že např. zadělávání těst je doopravdy jeho doménou. Rovnou Vám říkáme, že Váš nový robot zadělá těsto na vánočku lépe, jak Vy. Myslete si, co chcete, ale je tomu doopravdy tak.

Další úžasnou funkcí může být mletí masa. Vy si koupíte maso, které se Vám líbí, a sami si ho doma namelete. Už nebudete muset kupovat mleté maso neznámého původu, takto si čerstvé maso umelete Vy.

Takto bychom mohli pokračovat donekonečna. Můžeme shrnout, že kuchyňské roboty jsou doopravdy přínosem a mohou nám v mnohém usnadnit a často i vylepšit naše kuchařské schopnosti a dovednosti. Pokud ještě s jeho koupí váháte, neváhejte, nebudete litovat.