Mistrovství světa v hokeji – USA vs Česko

Posted on Posted inSport

Mistrovství světa v hokeji 2022 – USA vs Česko.

Pojďme si upřímně říct, že snad jen pár lidí věřilo tomu, že bychom Ameriku porazili. 

Ale pokud se podíváme na statistiky vzájemné bilance Česko vs USA, tak je to až překvapivé, jak moc je to vyrovnané. Od roku 1994 to totiž bylo osm vítězství pro Ameriku (z toho dvě vítězství ze samotných nájezdů). Zároveň v této statistice je sedm vítězství pro Česko (z toho jedno vítězství ze samotných nájezdů). Takže vlastně to bylo velice vyrovnané, ale mnoha fanouškům Česka to ani nepřijde, jelikož jsme třikrát za sebou prohráli, a to v roce 2015 v Praze (0:3 pro Ameriku), v roce 2016 v Moskvě (1:2 na nájezdy pro Ameriku a v roce 2018 v Herningu (2:3 pro Ameriku).

sport

23. května 2022 se utkalo Česko s Amerikou ve Finsku. Byl to velice náročný zápas. Hlavně fyzicky pro hráče a psychicky pro fanoušky, kteří seděli u televizních obrazovek a ani nedýchali. Brankář Karel Vejmelka si vedl naprosto výborně a vychytal 24 střel se 100 % úspěšností, které na ně Spojené státy vystřílely. Naopak Swayman, brankář USA, vychytal krásných 15 střel, ale 100 % úspěšnost neměl. V necelé osmé minutě náročného boje se prosadil Matěj Blümel, který Americe vstřelil jediný a velice krásně provedený gól.

sport

Došlo k tomu tak, že se puk blbě odrazil od jednoho ze soupeřů a okamžitě za ním vyrazil Zohorna, který po své pravé ruce viděl uhánět dopředu Blümela, který bruslil co nejrychleji mohl a vyplatilo se. Matěj Blümel dal Swaymanovi gól mezi pravou tyčku branky a pravou brusli Swaymana. Jiný gól už v tomto zápase nepadl a Česko se mohlo po třech letech radovat nad výhrou proti USA. Velkou radost měl i nový trenér české reprezentace Kari Jalonen, který je na své svěřence velice pyšný. Jde vidět, že čeští reprezentanti mají skvělou formu. Svědčí tomu i výhra Švédských hokejových her. Jsou za nového trenéra rádi a sám trenér si tento tým vychvaluje.