Když nás navštíví nemoc

Posted on Posted inNezařazené


Zdravíje to nejcenější, co máme. S tím asi bude každý souhlasit. Přijdeme-li o něj, je to velký problém. Nezvládáme to, co bychom potřebovali. Pereme se s nepříjemnými příznaky, které nás pralyzují. Přicházíme o výdělek v práci, nemůžeme provozovat své koníčky a to, co máme rádi. Rázem jde vše do pozadí a my najednou vidíme, že zdraví potřebujeme v každé situaci, při každé činnosti.
potřeby na vysoký tlak
Co nepodcenit?
Je třeba nepodceňovat první signály, které počátek nemoci vysílá. Často nemoc začíná nezvyklou únavou, bolestí hlavy, nechutenstvím nebo nevůlí, kdy nás nic nebaví a na nic nemáme náladu. Pokud jde o signály, které jinak nepoci´tujeme, je třeba se jim věnovat.
lékařka s rouškou
Jako první pomoc je vhodné:
zvolnit denní program
-najít si více času na odpočinek
-zařadit do svého jídelníčku vitaminy v podobě čerstvého ovoce nebo v tabletkách
-neuškodí nám bylinný čaj na posilnění organismu a imunity
-jídelníček volíme lehký a dobře stravitelný, abychom tělo nezatěžovali ještě více
Ve většině případů se po pár dnech cítíme opět dobře a nemusíme dál nic podnikat. V situaci, kdy se objeví teplota, cítíme se hůř a je jasné, že naše nemoc nabírá na obrátkách, je vhodné navštívit lékaře, který posoudí, jaká léčba je vhodná.
teploměr na tabletách
Nepodceňujme prevenci
Nejlépe je, když nemoc vůbec nepropukne. K tomu slouží preventivní program, který není nic složitého. Pokud každý z nás bude dodržovat vhodný pohyb, otužování, budeme dbát na přísun vitaminů a minerálů tak, jak tělo potřebuje, nebudeme tak často nemocní. Stačí denně pár cviků, naučit se spát při otevřeném okně i v zimě, naučit se dát tělu čas od času očistnou kůru. I pitný režim je důležitá složka pro obranischopnost organismu. Občas navštivme některé wellnes studio nebo relaxační centrum, kde se naše tělo i duše dá opět dohromady a načerpá potřebnou sílu k boji s bacily.