Instagram – dědeček mezi sociálními sítěmi

Posted on Posted inNezařazené

Ano, je to opět jedna ze sociálních sítí, která vládne napříč celým světem. Sociálních síti je obecně poměrně mnoho, každá z nich má svá originální specifika a tak Instagram není výjimkou. Jedná se o nejstarší sociální síť vůbec, můžeme ho tedy považovat za dědečka všech ostatních. Jako ostatní, tak i tato je pro uživatele bezplatná.
logo instagramu na dlani
Profil si zde může založit naprosto každý, a to jak jednotlivec, firma, tak také i velké obchodní řetězce, nýbrž právě toto je skvělé místo na cílení své reklamy. Najdete zde opravdu mnoho profilů, pokud chcete některý z nich sledovat, tak kliknete sledovat. Počet není omezen. V nastavení svého profilu si upravíte viditelnost, to znamená, že váš profil může vidět buď každý, nebo jen třeba jen ty, kteří vás sledují. Celé je to založené na fotografiích, které vkládáte na svůj profil a k ní přidáváte hastagy, které jsou asi nejvíce proslavené. Hastag znamená krátký popis příběhu, který se vztahuje k fotografii, nejčastěji z jednoho či pár slov. Určitě se s ním setkal už asi každý z nás. K fotografiím nedáváte,,To se mi líbí´´ jako je třeba na Facebooku, ale dáváte tam srdíčko.
instagram v mobilu
Další skvělou věcí Instagramu je, že tam můžete vkládat svá instastories. Ta jsou pro změnu založena na tom, že na svůj profil vkládáte krátká videa, která v průběhu dne natočíte, a v samotném závěru vám to vytvoří jakýsi denní příběh. U kterého si opět nastavíte, kdo chce, aby jej viděl. Tyto storíčka jsou na vašem profilu viditelná 24 hodin, po uplynutí této doby se vám automaticky smažou. Lidé vám je mohou také komentovat. Vy si je pak také můžete stáhnout a uchovat jako památku.
To je asi to nejdůležitější, s čím se můžete na Instagramu setkat, je toho samozřejmě mnohem více, ale o tom zas třeba příště. Jen pozor, i toto je poměrně velký žrout času, takže pozor na závislost!