Je lepší nové nebo zánovní auto?

Posted on Posted inAuto

Veřejnou dopravou se dnes přemisťuje stále hodně lidí a za posledních několik let se výrazným způsobem zlepšila, i když jak kde. Ovšem ani tak jezdit do práce autobusem, vlakem nebo třeba tramvají, není zrovna příliš pohodlné. Ve špičce si často ani nesednete, což hlavně v ranních hodinách asi moc neoceníte. Navíc se musíte řídit podle jízdního řádu, který ne vždy vyhovuje vašim představám a často se tak dostanete do zaměstnání příliš brzo, jelikož později vám už nic jiného nejede. Tyto trable můžete eliminovat jednoduše, prostě si pořídíte auto. Ovšem které si koupit. Je vhodné investovat více do nového, nebo raději ušetřit a koupit si již používaný vůz?
Osobní vůz
Nové
V případě, že máte peněz nazbyt, můžete si klidně pořídit zcela nový vůz. Je jasné, že jeho výhodou je absolutní novost, což obvykle znamená i fakt, že bude hodně dlouho sloužit. I když, není to pravidlem. Ono totiž hodně záleží na tom, jaké vozítko si vlastně koupíte. Když je auto nekvalitní, tak ani v případě, že je úplně nové, vám nemusí fungovat přesně podle vašich představ. Pokud máte peníze pouze na levnější auto, které se nepyšní kdovíjak vysokou kvalitou, možná pro vás bude lepší sáhnout přeci jen po nějaké sice ojetém, ale kvalitnějším vozidle.
Palubní deska
Použité
Ojetá auta nemají u laiků příliš dobrou pověst, ale i se, jak známo, většinou mýlí. I dobrá ojetina může sloužit velice dobře, často i lépe, že nový vůz, který už v základu není zrovna kvalitní. Chcete-li si tedy jezdit v luxusu, ale zároveň nemáte peníze na fungl nové auto, je koupě použitého modelu logickým krokem.
Luxusní auto
Rozličné bazary, ale i fyzické osoby dnes a denně nabízejí na internetu obrovské množství aut, z nichž mnohá by se vám mohla líbit. Je však potřeba vybírat pečlivě, jelikož ne každé může být opravdu kvalitní. Některá mohou mít příliš najeto nebo být nabouraná, což výrazným způsobem snižuje jejich funkci. Na to je potřeba dát si pozor.