Jak si vybrat toho správného partnera?

Posted on Posted inLáska

Jestli jste čekali na univerzální odpověď na otázku v nadpisu, bohužel Vás asi úplně nepotěšíme – na druhou stranu Vám ale můžeme nabídnout pár rad, kterých se můžete /a nemusíte/ držet, budete-li si chtít moudře vybrat přítele či přítelkyni.
 pár venku
Vyfiltrujte to již při psaní
Hledáte-li si partnera na nějaké online seznamce, vyplatí se si o sobě navzájem říci nejen základní informace, ale také Vaše názory, postoje a hodnoty, se kterými by mohla mít druhá polovička případně problém, a u kterých by asi bylo vcelku trapné, kdyby se na ně přišlo až při osobní schůzce. Kupříkladu pokud nemůžete mít děti a Váš nápadník stojí o založení velké rodiny, je rozhodně dobré to říci již v prvních několika větách. Také pokud už máte vlastní děti, je minimálně slušné se o tom zmínit. Dále se vyplatí vyjít s pravdou ven i ve svých názorech na různá kontroverzní témata, případně pak v rámci náboženství – zapřísáhlý ateista si totiž pravděpodobně nesedne s fanatickým křesťanem – samozřejmě, že to můžete spolu i tak zkusit, rozhodně je ale dobré, když jsou s tím obě strany obeznámeny již předem, aby se předešlo trapným omylům.
 
Jazyky lásky
K tomu, abyste se cítili milovaní, potřebujete, aby k Vám Váš partner mluvil Vašimi jazyky lásky. Jestli nevíte, jaké Vaše jazyky lásky jsou, můžete si o nich něco přečíst na internetu a v knížkách. Je rozhodně důležité zjistit nejenom své jazyky lásky, ale i jazyky lásky Vašeho potenciálního partnera – ty však pravděpodobně nezjistíte hned, ale až po delší interakci. Zde může nastat problém v tom, že ač si jinak budete rozumět, Vaše jazyky lásky nebudou v souladu. Váš partner může mít jazyk lásky fyzický kontakt a vy slova ujištění – v takovém případě je dobré se o svých potřebách a rozdílných přístupech pobavit. Pokud o Vás Váš partner opravdu stojí, zajisté Vám vyjde vstříc.
 piškvorky – láska
Podobný přístup k životu
Jak jsme již naznačili v prvním odstavci, ke spokojenému vztahu je kromě určité vnitřní spřízněnosti a sladěnosti nutné, abyste s partnerem sdíleli podobné názory, hodnoty, postoje a případně zájmy a představy do budoucna. Lidem, kteří jsou spíše tak nějak ve své hlavě a jsou hodně vizionářští, pravděpodobně nesedne někdo praktický a přízemní. Někomu, kdo rád chodí do klubů a diskoték, nejspíše nesedne někdo, kdo je radši v klidu doma. Samozřejmě, že to i přes některé rozdíly můžete spolu zkusit, nicméně soužití s někým, kdo vidí věci podobně jako vy, bude pravděpodobně harmoničtější.