Jak si sestavit zdravý jídelníček na hubnutí

Posted on Posted inZboží

Slovo hubnutí se mezi lidmi skloňuje den co den tolikrát, až se někdy zdá, že už se nic jiného neřeší. Nadváha a s ní spojené problémy jsou přitom většinou pouze výsledkem nezdravého stravování, a nedostatku pohybu. Drastické redukční diety jsou však zdraví nebezpečné, a obvykle je následuje jojo efekt. Přitom si stačí jednoduše sestavit jídelníček na míru, a jíst zdravě. Jak si s tím poradit? Vezměte si sešit, tužku a pusťte do psaní a počítání. Sepište si rozvrh jídel na následující týden, a jezte jen to, co máte právě na jídelníčku. Nezapomeňte počítat kalorie, jejichž příjem by měl být nižší, než výdej. Kalorické tabulky hravě najdete na internetu, a snadno si tak spočítáte, jakou má který chod energetickou hodnotu.

zdravé jídlo

Snídaně

Někteří lidé tvrdí, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne. Jiní zase tento názor vyvracejí. S použitím selského rozumu však dojdete k závěru, že je snídaně skutečně důležitým základem, protože když se ráno nenajíte, podáváte přes den horší výkony, a z pocitu hladu pak slupnete vše, co vám přijde do cesty. Navíc si při snídani můžete dovolit opravdu jíst, protože pak máte celý den na to, abyste přijaté kalorie spálili. Vyhněte se však zbytečným tukům a sacharidům, a volte zdravější formy snídaně, v podobě vajec, zeleniny, či ovoce. Pro lepší energii a spalování je dobré zvolit snídani bohatou na proteiny. Nemáte-li však ráno čas v klidu posnídat, dobrou náhradou budou nutriční nápoje, které obsahují vysoký podíl proteinů. Například proteinové nápoje Goodly jsou bohaté na bílkoviny, a vlákninu, a můžete je popíjet třeba cestou do práce.

Oběd

Co se oběda týče, měl by být lehký, ale vydatný. Nemusíte do sebe hrnout oba dva chody, stačí si zvolit, zda sníte polévku, nebo druhé jídlo. Vyhněte se rychlému občerstvení, a dbejte a to, aby velkou část oběda zastupovala zelenina. Z masa jsou pak nejlepší volbou ryby, které obsahují omega 3 mastné kyseliny, a kolagen, nebo kuřecí maso, které je dietní, ale stále bohaté na bílkoviny.

zdravý oběd

Večeře

Večeře by měla být rozhodně lehká, protože tělo ve spánku tráví pomaleji, a večerní přejídání se ovlivní kvalitu spánku. Odpočinek je totiž pro hubnutí rovněž velmi důležitý.

Svačiny

Svačiny jsou tu od toho, aby zahnaly hlad mezi jídly. Na svačinu můžete zvolit například oříšky, které obsahují zdravé tuky, mají vysokou energetickou hodnotu, proto jich stačí málo, a jsou nesmírně zdravé.