Do čeho investovat? Do nemovitosti!

Posted on Posted inSlužby

Poslední dobou, kdy inflace zasahuje celý stát, začalo mnoho lidí řešit, jak zhodnotit, či alespoň zabezpečit své úspory. Spořící účty však příliš velkým zhodnocením nejsou, jelikož procenta z vašich úspor jsou tak nízká, že v době kdy můžete peníze vybrat, už zdaleka nemají svoji hodnotu. Ne každý se však vyzná ve světě akcií, a jiných podobných investic, a právě pro takové lidi se nabízí možnost investovat do nemovitosti. Jak na to, a jak hledat?

řadové domy

Výhody

Investice do nemovitosti je výhodná téměř vždy, jelikož množství stavebních pozemků je čím dál menší, a stále větší procento lidí chce bydlet ve vlastním. Mimo to však také můžete nemovitost pronajímat, a získat tak jistotu v podobě měsíčního příjmu z nájmu.

Nejvýhodnější

Těžko říct, která investice je nejvýhodnější. Poslední dobou je čím dál větší zájem o pronájem bytů, nebo také prázdninových apartmánů. Není tedy od věci zakoupit nemovitost v dovolenkové destinaci. V Tuzemsku se pak rozhodně vyplatí koupě bytu, jehož cena klesá méně, než cena domu.

výhled na řecko

Tuzemské nemovitosti

Ceny nemovitostí jsou momentálně celkem vysoko, což však neznamená, že se nevyplatí do nich investovat, pokud víte, kde hledat. Není od věci navštívit různé dražby, kde se draží především nemovitosti zabavené v exekuci, a může se vám tak podařit ukořistit solidní nemovitost za nižší cenu. Exekutoři totiž především touží získat zpátky peníze, které člověk bance dluží, a cokoliv navíc už je nezajímá, jelikož to vrací původnímu majiteli nemovitosti. Můžete také ve vámi zvolené lokalitě roznést letáčky s tím, že sháníte nemovitost, a je možné, že se vám ozve někdo, kdo ještě nestačil kontaktovat realitní agenturu. Nemovitost pak můžete pronajímat, a přijít si tak na slušný vedlejší příjem s tím, že nemovitost vám stále zůstane.

Zahraniční nemovitosti

Jezdíte rádi na dovolenou? A co kdybyste nemuseli platit za ubytování? Koupit si nemovitost ve vysněné lokalitě je skvělý plán. Možná vám přijde, že se to tak úplně nevyplatí, jelikož kvůli dvěma týdnům v roce kupovat nemovitost nechcete. Můžete ji však pronajímat dalším lidem, kteří touží zajet na dovolenou, a nechtějí mít s cestovními kancelářemi nic společného. Mimo sezónu si ji pak třeba pronajmou jiní cestovatelé, či studenti. Nejoblíbenější destinací je poslední dobou Chorvatsko, a tak není od věci vyhledat nějaký prodej nemovitostí Chorvatsko, nejlépe tak, abyste nemuseli vše domlouvat v cizím jazyce.