Abyste si mohli vyskakovat

Posted on Posted inNezařazené

Člověk je rád, když si může vyskakovat. Nebo když si může aspoň občas radostně povyskočit, třeba za doprovodu radostného „ejchuchůůůůůůůů“. Když je člověku do skoku, může mu samou radostí dokonce i přeskočit.

To však pravidlem nebývá. A to z toho prostého důvodu, že člověku zpravidla do skoku moc není. V práci si na něj kdekdo vyskakuje, ovšem při služebním postupu ho vždy přeskočí, musí pracovat, že se mu div hlava nerozskočí, a když si po práci zaskočí aspoň na jedno, zaskočí ho vzápětí manželka doma tím, že vyskakuje dva metry vysoko. A on sotva uskočí, když na něj skočí proto, že si s jeho výplatou zase nemůžou vyskakovat a zase si budou muset skočit k sousedům půjčit.
salto nad trampolínou

Prostě si lidé moc nevyskakují. V přeneseném smyslu toho slova. A vlastně ani ve smyslu nepřeneseném. A to je poměrně škoda.

Protože proč by si jeden aspoň ve svém volnu nemohl poskočit, že? Když jsou k mání zařízení zvaná trampolíny. Třeba ona .

Pokud si člověk na takové trampolíně dává pozor a tato není zákeřná jako ta z jednoho dílu Simpsonových, jedná se o pohyb. A pohyb je jak známo zdravý. Takže z tohoto úhlu pohledu nelze řádění na takové trampolíně vlastně nic vytknout. Zejména má-li člověk sedavé zaměstnání a nikde jinde se snad ani pohybovat nemůže, takže se akorát tak povaluje, kyne a zadělává si na zdravotní problémy.

A přece nemůžete po chlapovi v letech chtít, aby běhal někde kolem domu, že? Přece nemůžete chtít po dětech, aby vám při přespolním běhu mizely na dlouhé minuty, ne-li přímo hodiny, z očí, když je tato země plná úchylů a kriminálníků, na které by mohly narazit hned za první zatáčkou, u prvního křoví.
holky na trampošce

Zatímco taková trampolína na zahradě nebo dvorku, to je jiná. Činorodá dítka přiláká už i svojí podstatou, tedy tím, že se na ní dá řádit, a ten líný chlap se na ni sice vydrápe dost možná jenom proto, že na první pohled může připomínat postel, ale když už pak na ní je, párkrát si nadskočí a než se naděje, je ve vzduchu možná víc než na ní.

Dá se tak činit kdykoliv a kdekoliv, kam si takovou trampolínu postavíte. A fantazii se při řádění na ní meze nekladou. A než si toho člověk všimne, nejednou dokonce při tomto počínání i zhubne. A není mnoho našinců, kteří by to nepotřebovali.

Stejně jako šanci si tu a tam někde stranou aspoň trochu povyskočit.