Zbavte se přebytečných kilogramů, bude vám lépe

Posted on Posted inZboží

Je pravdou, že obezita se u nás řeší, nicméně nijak efektivně. Lidí, kteří jí trpí, neustále přibývá, což samozřejmě není dobrou zprávou. Nejedná se totiž pouze o kosmetický problém, ale jde hlavně o zdravotní záležitost, která může mnoha lidem velmi znesnadnit život. na obezitu se totiž takřka automaticky nabaluje celá řada nemocí, zvláště pak těch chronického charakteru. Jejich léčba je zdlouhavá, náročná a samozřejmě také nákladná. Proto je lepí se nikdy do stavu obezity nedostat, případně se maximálně snažit z takového stavu utéct.

Činky

Není to nic snadného, nicméně je pro první krok nemusíte podnikat žádné velké manévry. Prostě si spočítejte své BMI. Na rozdíl od hmotnosti vám tento údaj poví, jak na tom jste s váhou doopravdy. Zohledňuje totiž další proměnné jako jsou věk či výška postavy. Výsledek obvykle koresponduje s reálným stavem daného člověka.

Když budete vědět, jak na tom jste doopravdy, bude se vám ubírat na váze daleko lépe, jelikož si můžete vytyčit hlavní i postupné cíle. Takto vám to hubnutí bude ubíhat mnohem snadnější. Je však dobré vybrat si jídelníček, se kterým to půjde snadno. Není potřeba za všech okolností ho nazývat dietou. Někdo je prostě nerad drží, a to může být psychickou brzdou pro mnoho lidí, co touží po hubenější postavě. Základem je zbavit se v jídelníčku všeho tučného a sladkého. Místo těchto potravin zařadit více ovoce, a hlavně zeleniny. Doplnit to jde ještě libovým masem a luštěninami, které zasytí a disponují celou řadou živin.

Dáma

Nezapomínejte na pohyb

Chcete-li zhubnout, neměli byste zapomínat na pohyb. Ten by měl být ideálně pravidelný. Když si občas vyběhnete do parku, budete to pro vás v danou chvíli asi fajn, nicméně z dlouhodobé perspektivy vám nepřinese vůbec nic. Když však budete běhat obden, tělo si toho všimne a začnete mít z takové aktivity výrazné benefity.