Stěhování v Praze s úsměvem

Posted on Posted inSlužby

Zdá se vám, že stěhování je natolik náročná záležitost, že to rozhodně nevyvolává důvod k nějakému úsměvu? V případě, že jej podceníte a začnete se přípravě věnovat příliš pozdě, a ovládne vás chaos, tak zcela nepochybně to žádný úsměv nevyvolá. Jak si počínat, aby to proběhlo hladce a v pohodě?

krabice na stěhování

Vybírejte pečlivě stěhovací firmu a důvěřujte jí – dnes je velká konkurence v tomto oboru a většina firem se opravdu snaží ze všech sil udržet se na trhu díky kvalitě. O kvantitě se zmiňovat nemusíme, protože firmy bývají dobře vybavené po technické stránce, ale podstatné je něco jiného – osobní přístup, empatie a skutečná touha odvést perfektní práci. Jen málokterý zákazník tohle nedocení, většinou se lidé pochlubí v recenzích a vy se pak můžete podle nich orientovat. Co je pro solidní stěhovací firmu stěhování v Praze typické?

kartonová krabice

Dodržení termínu – solidní firma s vámi nevyběhne a je pro ni termín stěhování vždy závazný. Doporučujeme jej objednávat alespoň s měsíčním předstihem, abyste měli jistotu, že firma bude mít „volné časové okno“. Přestěhovat se můžete i o víkendu, ale víkendy bývají obsazené již dlouho dopředu, počítejte s tím.

Osobní schůzka – každému můžeme doporučit sjednat si schůzku s tím, že zástupce – technik od firmy obhlédne terén, posoudí vše, co je třeba, a navrhne určitý postup. Na takové schůzce se můžete dozvědět, jak dobře zabalit vaše věci, jak demontovat a balit nábytek, případně vám jej stěhováci demontují, pokud si to přejete. Připomene vám zajištění parkovacího místa a možná i poradí v souvislosti s některými záležitostmi, které se opomíjí, jako je třídění nepotřebných věcí a odvoz na sběrný dvůr (což stěhováci zajistí) anebo stěhování neobvyklých předmětů, např. akvária, velkých zrcadel, televizorů, velkých vzrostlých rostlin atp. A samozřejmě se dozvíte přibližnou cenu a způsob platby a všechny další potřebné administrativní záležitosti.