Vůz do terénu

Posted on Posted inAuto

Požadavky

Když si jdeme kohout auto, tak každý z nás má nějaké požadavky, které by mělo splňovat, aby nám vyhovovalo. Jako první můžeme začít u druhu, protože těžko budeme v supersportu vozit cihly na stavbu. Klidné může být naší představou něco, co bude praktičtějšího rázu, úsporné na běžné cesty do práce, ale zároveň s tímto vozidlem zvládneme i nějaký ten terén. Samozřejmě záleží na tom, jak je náročný. Vyjet třeba na chatu do hor po rozblácené cestě může být potíž. Základem by měla být volba pohonu na všechny kola, protože tím se průchodnost výrazně zlepší. Samozřejmě sledujte i správná kola a obutí, protože s pneumatikou bez slušného vzorku moc parády neuděláme.

terenní vůz

Následně si zjistěte světlou výšku auta, protože jistě nechcete zůstat viset třeba na krytu motoru. Některá vozidla jsou vybavena uzávěrkou diferenciálu, která je pro tento druh využití velmi přínosná. U motoru je potřeba hledět na výkon, spolehlivost a spotřebu.

Vhodný vůz

Při samotném výběru záleží na tom, kolik máte finančních prostředků, jak budete auto používat a co byste si představovali. Jestliže chcete pořádné auto, s kterým se nemusíte bát vyrazit na dobrodružství třeba do lesa, tak potom zvolte Toyotu Land Cruiser. Další možností je prořídit si Ladu Nivu. Tento vůz jistě znáte, protože se vyrábí spousty let, což jen dokazuje jeho úspěšnost. Rozhodně zde nehledejte žádné moderní novinky, protože technikou je stále stejná, ale zároveň můžeme být rádo za její spolehlivost.

Toyota 4x4

Jestliže chcete něco menšího, s čím není problém zaparkovat někde ve městě a zároveň nemáme až tolik finančních prostředků, tak vsaďte na Suzuki Jimmy. Většinou nemají nijak ohromně výkonný motor, ale není to ani potřeba, protože v terénu funguje vůz velmi dobře a zároveň s ním můžeme jezdit bez potíží městem s rozumnou spotřebou. U nových aut se můžete podívat na Duster, který je oblíbený i díky své ceně.