Pro udržení kvalitní vody v bazénu je nutná pravidelná údržba

Posted on Posted inŽena

Co vše udělat pro to, aby voda v zahradním bazénu vydržela ve stoprocentní kvalitě po celou letní sezónu? Musíme vodu i bazén udržovat, pravidelně udržovat. Není to nic složitého, otázka několika málo minut, obzvláště když si k tomu pořídíme pomocníky.
Jsou to především prostředky bazénové chemie, které bazénovou vodu spolehlivě udrží čistou a kvalitní, vhodnou ke koupání za všech okolností. A v případech, kdy se přeci jen nějaký nežádoucí jev objeví, s ním účinně bojují.
Ovšem osvědčí se i jiní pomocníci. Určitě by vám neměla chybět filtrace, další údržbu pak ulehčí vysavače, kartáče, síťky či dávkovače tablet. Je toho opravdu mnoho na výběr https://eshop.techneco.eu/ a pouze na vás záleží, co vám přijde zbytečné a co určitě nezapomenete pořídit.

Zvolte si správné pomocníky

Co se přípravků bazénové chemie týká, k dispozici je hned několik možností. Všechny je možné sehnat v několika formách, nejčastěji tabletách či tekuté.
· Přípravky s obsahem chloru
· Přípravky s obsahem bromu
· Přípravky na bázi aktivního kyslíku
Dále se nabízejí přípravky na úpravu pH vody, tato hodnota je pro dávkování ostatních produktů stěžejní, bez ní nemusí správně fungovat.
· pH plus
· pH mínus
Určitě ale nezapomínejte na nejrůznější přípravky, které bojují s nežádoucími jevy. Ty lze rovněž sehnat v různých formách a navíc jednotlivě nebo v různých kombinacích v multi tabletách. Do této skupiny výrobků řadíme vločkovače, shlukovače, přípravky proti řasám, odpěňovače či zazimovače.
Při další údržbě o bazén a příslušenství se jistě uplatní i speciální čističe.
Pro správnou a dobře načasovanou aplikaci všech přípravků je nutné znát určité hodnoty. Především pH vody a koncentraci chloru, bromu či aktivního kyslíku, v závislosti na používaných přípravcích. Všechny hodnoty zjistíte velmi snadno pomocí testerů.
pool6