Dentální hygiena není jenom o poučování

Posted on Posted inMoto

Mnoho lidí má poněkud zkreslený pohled na to, co nabízí dentální hygiena. Někomu připadne tato služba zcela zbytečná, někdo si ji nemůže vynachválit. Na jaké stráně bariéry se nacházíte právě vy? Pokud na oné první, měli byste vědět, že právě díky dentální hygieně je možné předejít zubním kazům, paradontóze nebo dalším, nežádoucím vlivům na vaše ústa. Stav svého chrupu máte kompletně ve své péči, a proto byste se měli starat vždy o to, aby byl v tom nejlepším stavu. Právě to, v jakém stavu váš chrup je, může posoudit nejenom zubní lékař, ale také specialista, který uzná, jak moc kvalitně si svůj chrup čistíte.

kartáček

Důležité rady i zkrášlující procedury

Dalším mylným poznatkem mnoha lidí je to, že služba tohoto charakteru zahrnuje jenom nějaké odborné rady. Ačkoliv některé ordinace nabízí skutečně jenom to, vy byste měli být chytřejší a zvolit si ordinaci, která vám nabídne i nadstandardní procedury. Mezi takové procedury pak patří následující:

Čištění zubního kamene ultrazvukem
Speciální čištění zubů – Airflow
Přesné změření mezizubních prostor a testovací kartáčky

zuby

Některé ordinace zachází ve svých službách ještě dále, a proto můžete získat ještě mnohem více. Výše zmíněné činnosti by však měly být pomyslným základem, který by měl každý v rámci těchto služeb dostat. Ať už se rozhodnete pro dentální hygienu Turnov nebo pro jakoukoliv jinou, vždy se snažte získat z těchto služeb opravdu maximum. Díky tomu váš chrup bude vypadat opět o něco krásněji, což zajisté oceníte nejenom vy, ale také vaše okolí, které budou okouzleno vaším krásným úsměvem.

Výběr specialistů je velmi důležitý

Zatímco někteří specialisté vám nenabídnou ani výše zmíněné služby, některé vám nabídnou mnohem více. Jako samozřejmost je pak považována rada, jakým způsobem se zuby správně čistí nebo základní naměření mezizubních prostor. Z tohoto důvodu byste si měli vždy ověřovat, co vámi vybraní specialisté nabízí.