Plenkovina má mnohé způsoby využití

Posted on Posted inZboží

Plenkovina, jak již samotný název této tkaniny napovídá, se nejčastěji využívá pro výrobu dětských plenek a podobných výrobků. Její možnosti využití jsou však mnohem pestřejší. Neztratí se ani v případě šití oděvů. Jaké jsou její vlastnosti a co vše z ní lze vytvořit?

Plenkovina je poměrně oblíbený materiál. K dostání je v nejrůznějších provedeních, a to ať už v jednobarevném či vzorovaném. Zajímavě zpracovaná bývá také plenkovina s oblíbenými dětskými vzory. Rovněž si můžete vybrat i různé šíře, takže lze vždy zvolit takový rozměr, se kterým se vám bude nejlépe pracovat.

Plenkovina v metráži

Jedinečné vlastnosti, které si zamilujete

Tento materiál vyniká jednak svou lehkostí, ale samozřejmě i absorpční schopností. Plenkovina není navíc ani příliš náročná na údržbu. Zvládne praní i žehlení na vyšší teplotní stupně. Ve většině případů plenkoviny disponují speciálním atestem pro dětské materiály a je tedy možné je využít na výrobky i pro ty nejmenší děti. Při pořízení je třeba počítat s tím, že jelikož se jedná o bavlněný materiál, dochází při prvním praní ke srážení látky až zhruba o 10%.

Díky svým vlastnostem se plenkovina hodí především na tvorbu dětských plenech, bryndáčků či osušek. Tím ovšem její použití nekončí. Z plenkoviny lze totiž vytvořit i lehoučké dečky či zavinovačky. V neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na oblečení pro dětičky i dospělé.

Plenkovina pro děti

Příjemný materiál pro pohodlí miminek i dospělých

S plenkovinou se velice snadno pracuje. Kromě výše zmíněných výrobků z ní lze samozřejmě vytvořit i nejrůznější oblečení. To využijete především v letních měsících, a to z toho důvodu, že je plenkovina lehká a prodyšná. Vytvoříte z ní tak například lehoučké šaty, halenky či sukně. Záleží čistě jen na vaší fantazii, které se v případě tvoření rozhodně meze nekladou. Tento vzdušný materiál si zkrátka zamilujete.