Než začnete běhat…

Posted on Posted inSport

Běh také ovlivňuje mnoho dalších aspektů fungování našeho těla, protože se obvykle odehrává na čerstvém vzduchu. Bez ohledu na to, zda je 30stupňové teplo nebo zimní počasí – pohyb na čerstvém vzduchu má významný vliv na naši pohodu a kondici. Běh navíc nabízí velkou flexibilitu, protože tento druh sportu můžeme provádět bez ohledu na denní dobu, takže pro váš pohyb nebo specifické aktivity neexistují žádné pevné otevírací hodiny. Zde je několik tipů, které zlepšují kvalitu běhu.

běžecký závod

Výživa a hydratace

Zavedení tréninku do každodenní rutiny vyžaduje především zodpovědnost. Proto se vyplatí postarat se o nezbytná paliva pro naše tělo. Především zde bude užitečná správná hydratace a zdravá výživa. Díky vyvážené stravě bude každé další cvičení nejen příjemnější, ale i efektivnější.

Biomechanika

Bohužel ne každý z nás může hrát jakýkoli sport a o běhu to platí také. Není vhodný pro každého. Obéznější lidé by si tímto druhem aktivity mohli ničit klouby, pro ě je lepší běh nahradit procházkami.  Pro správný běh je nezbytná i vhodná obuv. Je důležité, aby sportovní obuv tohoto typu primárně tlumila chodidlo. Některé běžecké boty jsou vybaveny plynovým polštářem, který minimalizuje nárazy při běhu.
běh při západu slunce

Správný odpočinek

Je to něco, na co často zapomínáme. Správný spánek je nezbytný pro správné fungování, a to nejen během práce, ale také během tréninku. Ujistěte se, že jste řádně odpočinutí, aby příští tréninky byly efektivnější a příjemnější. Před samotným během ani nezapomeňte na krátký strečink, který vám pomůže uvolnit svaly.

Kvalitní obuv

Při běhu má sportovní obuv velký význam. Nesprávně umístěná noha může po určitou dobu ovlivnit nejen vzhled postavy nebo deformaci kolen, ale také fungování celého těla, nejen při běhu. Proto stojí za to vybrat si správnou kvalitní obuv. Zajděte si do obchodu se sportovním vybavením, kde vám jistě pomůžou s výběrem.