Nakupujeme pro miminko

Posted on Posted inZboží

Je naprosto radostný pocit, když se nastávající maminka začne chystat na příchod nového potomka. Rodiče plánují, kde bude spinkat, co všechno mu do pokojíčku pořídí, kam se dá kočárek a podobně. Jsou to velmi milé plány a patří k nim i další možné nákupy. Je přece jenom nutné mu vybavit pořádně šatník. Rozhodující je, jaké je zrovna roční období, protože v nejmenších velikostech se kojenec skutečně dlouho nezdrží. Většinou se říká, že miminka rostou jako z vody a to jen z toho důvodu, že skutečně je na nich znát každý měsíc. Proto není nutností nakupovat nejmenší kojenecké oblečení v hojném počtu. Tak malý drobeček, který zrovna vykoukne na svět, nejen že toho moc nepotřebuje, ale konec konců to ani neunosí.

miminko v ruce

Jakou tedy vybrat správnou velikost?

Nejdůležitější je, aby oblečení nebylo příliš těsné, to by bránilo miminku v jeho pohybu. A na druhou stranu nesmí být příliš velké, aby se v něm narozený špuntík hledal. Rozhodně se vyplatí sledovat cedulky na oblečení, které informují o věku dítěte a jeho délce. To může být správným vodítkem a to nejen pro rodiče, ale i pro ty, kteří budou nakupovat miminku nějakou drobnost. V dnešní době je celkem slušný výběr a to například i s krásnými dětskými motivy. Ideální jsou například kojenecké body, které rozhodně nejsou jen v bílé barvě, ale naopak se dají zakoupit i s různými legračními potisky. Navíc tento druh oblečení je naprosto ideální pro miminka.

bodýčko

Materiál i střih jsou rozhodující

V první řadě je velmi důležitá kvalita kojeneckého oblečení. Což v nejčastějším případě se jedná o bavlnu, ale i například len je dobrým zástupcem. Je to celkem jednoduché, jedná se o přírodní materiály, které nezpůsobují žádné podráždění tak jemné pokožky a navíc jsou k ní velmi citlivé. V podstatě je to prodyšný a savý materiál, což je naprosto ideální. Také se nesmí podcenit střih a styl šití. Rozhodně se vyplatí zaměřit se na body nebo dupačky, které se dají rozepínat v rozkroku, čímž se dá mnohem snadněji dostat k plínce a poskytnout přebalení do suchého, bez větší námahy. Vybírat si lze zapínání na knoflíčky, patentky nebo i suchý zip. Záleží na tom, co komu bude lépe vyhovovat.