Levné betonové ploty – řešení na desítky let

Posted on Posted inZboží

Betonové ploty se rychle rozšířily do povědomí veřejnosti, jsou totiž cenově na přijatelné úrovni, rychle a jednoduše se staví a výstavbu lze zvládnout za jediný víkend i svépomocí.

Co lze očekávat od betonového plotu

Soukromí – někteří lidé ostře vystupují proti současné „digitalizované době“, která má za následek spíše odcizení, nežli vzájemné empatie, sdílení a pomoc. Svým způsobem si za to můžeme sami, příliš velkou pozornost věnujeme médiím, zatímco by to mělo být naopak – měly by nám sloužit jako pomocník a informační kanál. Naštěstí si to řada z nás uvědomuje a snažíme se namísto vysedávání u počítačů a stálého sledování displeje smartphonu vyjít ven do přírody, sportovat a relaxovat mimo městskou zástavbu. Ne každý je však příznivě nakloněn vřelým vztahům, a máte-li takového souseda, je vhodnější chránit své soukromí pevným a neprůhledným zdivem.

amenné zdivo

Prašnost – v zimních měsících sledujeme ve městech smogovou situaci způsobenou polétavým prachem a spalinami z vytápění objektů, ale v průběhu roku se již příliš nezabýváme tím, co na nás bezprostředně působí v nízké výšce nad zemí. Tam je totiž největší koncentrace toxického materiálu, jakožto součást prachových částic, víří se pohybem lidí na ulici a automobilovým provozem. Levné betonové ploty působí jako účinná protiprachová bariéra.

omítka na zdi

Estetický dojem – výrobci se snaží nabídnout různé varianty povrchu a barvy sloupků a desek tak, aby je bylo možno lépe sladit s okolní zástavbou, a aby nepůsobily rušivě. V tomto směru se vyplatí inspirovat fotografiemi již hotových realizací, některé z nich jsou skutečně zajímavé. Výhodou tenkých desek je, že nezaberou mnoho místa a lze je doplnit okrasnými rostlinami, jako jsou klematis, tis, břečťan, zimolez, túje (zerav), borovice kleč, azalky, rododendrony a některé další odolné druhy dřevin.