Když se do termínu stěhování připletou letní vedra

Posted on Posted inInternet


V souvislosti se stěhováním bytů v Praze se někteří lidé rozhovoří jako o nepříjemné životní zkušenosti, k níž došlo zejména vlivem značného nervového a fyzického vypětí. Může za to zpravidla šok z náhlé změny prostředí, chaos při zabydlování a příliš mnoho práce v krátkém čase, neschopnost najít to, co hledám, protože některé předměty jsou na jiných místech, než jsme byli zvyklí, a k tomu všemu fyzická námaha, zvláště pak u netrénovaných jedinců.

letní slunce

Co však bývá doslova utrpením, je stěhování v létě, pokud se do předem dohodnutého termínu se stěhovací firmou nasunou tropická vedra. Vlny veder mohou trvat třeba i čtrnáct dnů, a tak přesun termínu na jiné období nemusí být řešením, je tedy rozumnější toto období přečkat a co nejvíce si usnadnit práci. Jestliže jste dohodnutí se stěhováky, stěhování bytů v Praze v této době pojímejte tak, abyste se sami příliš fyzicky nezatěžovali.

Balení věcí – při stěhování v létě se vyplatí vzít více dnů volna a některé z nich věnovat balení věcí. Některým lidem se osvědčilo balit věci až pozdě večer nebo naopak velmi brzy zrána, kdy je příjemná teplota ovzduší a dá se i lépe větrat. Situaci vám usnadní i stěhováci tím, že vám mohou pronajmout nebo prodat balicí materiál včetně kartonových krabic.

zmrzlina v ruce

Přesun břemen – s ničím se netahejte a veškeré přenášení břemen přenechte stěhovákům. Ti si poradí se vším, včetně těch nejtěžších a nejobjemnějších kousků, jako jsou velké spotřebiče, koberce i nábytek. Vy se soustřeďte hlavně na dostatek tekutin, vhodnou lehkou stravu (bez masa a alkoholu) a co nejméně se fyzicky namáhejte. Může se hodit i příruční ventilátor, který si ponecháte v bytě a převezete jej v autě nezabalený.

Pokojové rostliny a domácí zvířata – máte-li v bytě malé děti, domácí mazlíčky a pokojové rostliny, věnujte jim v tomto obtížném ročním období více pozornosti, než kdy jindy. Stěhování samo o sobě je pro ně stresující, protože si musí zvykat na nové prostředí, a zároveň k tomu velké horko ubírá fyzických sil. Nezapomínejte na dostatek pitné vody a pro rostliny zálivku a nenechávejte děti, zvířata ani rostliny dlouho venku na přímém slunci nebo dokonce v autě, aby netrpěly úžehem a úpalem.