Jak se naučit programovat

Posted on Posted inNezařazené

V dnešní době je programování jednou z nejhodnotnějších dovedností. Ať už z hlediska kariéry nebo na procvičení mozkových závitů. Pokud jste úplní začátečníci, zde je pět typů, které vám pomohou na vaší cestě stát se programátorem.
skener čárového kódu
1. Ujasněte si, proč se chcete učit programovat.
Směr, kterým se vydáte bude z velké části ovlivně tím, proč jste se rozhodli začít s programováním a také to kolik času této činnosti věnujete. Pokud se chcete stát profesionálním programátorem, studium informatiky bude možná vaší nejlepší volbou. Pokud chcete vytvářet webové stránky nebo počítačové hry ve vašem volném čase, budou pro váš lepší interaktivní průvodci.

2. Vyberte si správný programovací jazyk
 
Programovací jazyky jsou si rovné. Žádný z nich není nejlepší, a kdy se naučíte jeden, zvládnete se naučit i ty ostatní. Některé z nich jsou vhodnější pro začátečníky než jiné.
Jazyk, který si vyberete bude záviset na tom co chcete programovat. Pokud budete chtít napsat aplikaci na iOS, budete se muset naučit Swift. Pokud to s programováním myslíte vážně, určitě se začněte učit C.
 
3. Začněte pomalu a buďte trpěliví
 
Je jedno, se kterým jazykem začnete nebo jakou učební metodu zvolíte, vždy by jste měli začít úplně od začátku. Začněte od základu a mějte trpělivost, po nějaké době uvidíte jak se lepšíte. Pokud zvolená metoda učení nefunguje, zvolte jinou.
 
4. Zkuste aplikace pro děti.
 
V dnešní době se učí programovat už malé děti. To je skvělá věc, protože mnoho programů navržených pro výuku dětí programování jsou velmi jednoduché, mnoho z nich je vhodných pro všechny věkové kategorie. Nezáleží na tom, kolik je vám let, i dětské kreslící aplikace vás můžou uvést do základů programování.
digitální nuly
 
5. Používejte vzdělávací webové stránky
 
Vzdělávací webové stránky jako Codacademy nebo Codejsou zdarma a pomohou vám napsat váš první počítačový program. Codacademy, Code a mnoho dalších vám pomohou se základy programování.