Zahradní altán vás ochrání před deštěm

Posted on Posted inZboží

Jestliže máte zahradu, na které rádi přebýváte, neměl by na ní chybět altán dřevěný, to pro případ nevlídného deštivého počasí, abyste byli ukryti před poryvy větru a zároveň i před sprškou deště. Není nič nepříjemnějšího, než když se celý týden vaše ratolesti těší na večerní grilování, vy se vypravíte na zahradu, roztopíte gril, rozestavíte židličky, už se vám začínají sbíhat sliny, ale zároveň s tím pozorujete na obloze, že se začínají sbíhat a stahovat i mraky nad vaším obydlím. A jak jste rychle začali, tak i rychle končíte, sháníte děti po zahradě, rychle uklízíte nábytek a odnášíte syrové polotovary, které jste nestačili ugrilovat. A děti pláčou nebo zlobí, protože chtěly sedět venku u ohýnku.

pergola zahrada

A vy jen lítostivě pozorujete to deštivé nadělení zpoza okna obývacího pokoje a rázem máte všichni po náladě. Ono – ugrilovat si maso nebo buřty na pánvi doma na sporáku má hodně daleko od počinu, kdy v pohodě sedíte na zahradě pohodlně uvelebeni v křesílkách, nasáváte vůni kouře, který se mísí s vůní masa, klábosíte, hrajete hry a je vám pěkně.

klády pergola

Toho byste mohli pro příště dosáhnout, pokud pořídíte na zahradu zahradní dřevěný altán, který vás spolehlivě ochrání právě před nepřízní vrtkavého počasí. Jakmile začne pršet, vám to může být jedno, protože máte střechu nad hlavou a nerušeně můžete klábosit dále, hrát s dětmi hry a sledovat, jak se masíčko a buřtíky pěkně opékají a voní čím dál tím víc. A vy si už nemusíte nechat zajít chuť, protože jste vyzráli nad počasím a jste pěkně schovaní v altánku.

Zahradních chatek je vícero druhů a když už budete volit nový praktický doplněk na zahradu, zvolte fortelný, aby ho neodfoukl první větší poryv větru. A pod takovým bytelným přístřeškem můžete s dětmi i přečkat vlahé letní večery ve spacáku a zažít s dětmi společné báječné letí „bivakování“.