Vybíráme dámské taneční boty

Posted on Posted inZboží

Buďte trpělivé

Netrpělivost a nedostatek času je dnes bohužel častým jevem ve společnosti, ale při zkoušení tanečních bot se vám tyto neduhy mohou vymstít. Dopřejte si čas i pohodlí a zkoušejte raději více párů, a to nikoliv pouze jednu botu, ale obě současně. Při tancování se každá drobnost projeví velice silně, zvláště, máte-li jednu nohu trochu odlišnou od té druhé. Taneční speciály nejsou jen obyčejné lodičky, nemají syntetickou, ale koženou podešev, což je odlišuje od běžné obuvi. Ta totiž zajišťuje ideální pohyb po parketu, aby byl jen lehce klouzavý, ale zároveň stabilní. Pamatujte také na výšku podpatku dámské taneční boty, která nemá přesáhnout 5 cm.

dámská obuv

Roztahování materiálu

Velmi záleží na tom, za jakým účelem si budete obuv pořizovat. Zkušené tanečnice, které v nich stráví mnoho hodin, si dobře uvědomují, že jim při zkoušení musí padnout tak, že jsou jim téměř těsné. Materiál tanečních bot se totiž časem roztáhne a podstatné je, aby se nevyzouvaly a pevně na noze při tanci držely.

svatba

Pomohou drobné fixační a změkčující pomůcky

U rekreačního tance je třeba dbát spíše na počáteční pohodlí, měly by padnout již v obchodě tak, abyste se v nich cítily příjemně, neměly by se ani vyzouvat, ani tlačit ve špičce nebo v patě. Můžete sáhnout i po doplňujících prvcích, které vám pohyb v novém výrobku vylepší, ať jsou to gelové vložky proti otlakům anebo chrániče prstů, které pořídíte za pár korun v prodejnách s ortopedickými pomůckami. Jestliže chodidla kloužou směrem ke špičce, mohou posloužit tzv. neklouzavé brzdičky, které nohu lépe ukotví a zpevní. Na trhu také existuje pomůcka pro dokonalý komfort při pohybu na tanečním parketu, jde o velmi měkkou koženou stélku, která se pokládá do té stávající tvrdší. Chodidlo si v ní vytvoří vlastní otisk a noha je pak dobře fixována a pohyb v obuvi je nesmírně pohodlný.