Vruty jako spojovač

Posted on Posted inSlužby


Ano, vruty spojují dva kusy dřeva. Například dvě desky. A většinou se používají tam, kde jsou hřebíky nevhodné, nebo kde použít nejdou. Pak se sáhne po vrutech, které se musí přizpůsobit tomu, kde budou. Lépe řešeno, člověk sám je musí přizpůsobit. Musí vědět jak silné, jak dlouhé, s jakým závitem a tak dále a tak dále. Ono ji je totiž taková spousta druhů, že vlastně každý slouží k něčemu jinému a každý to udělá jinak. I když v zásadě bude výsledek samozřejmě stejný. Spojené kusy dřeva.

Vrut se může vybírat například dle zářezu. To je to, na co se díváte shora. Kdysi byly jen zářez na šroubovák a stačilo to. Dnes je tam šestistěn, vícestěn, hvězdička nebo něco jiného. A právě ta hvězdička patří nejmladšímu druhu vrutů a těm se říká torx. A aby toho nebylo málo, i tento druh hlavy má další rozdělení.

vruty

To starší již pomaličku mizí a objevuje se stále více to novější. Zde jsou hrany ještě více ostřejší, takže poskytují lepší zvýšený přenos točivého momentu. Tedy vlastně něco jako tlak z nástavce na utahovaný vrut. Jako další je pak ještě bezpečnostní torx s dírkou uprostřed. Možná ještě je další dvanáct variant, ale ty už neznám a nebudu po nich pátrat. Stačí my tyto a předtím mi celý život stačil jeden jediný šroubovák. Nyní aby s sebou člověk tahal dvě tři bedny jen s nástavci na různé vruty a šrouby.

vruty

Ale zase se s nimi lépe pracuje, hlavně pokud někdo používá akumulátorovou vrtačku nebo šroubovák. To je pak zase velká výhoda. Vruty do dřeva torx se vlastně hodí kamkoli. Kdykoli je použijete tak víte, že se vám drážka nestrhne, pokud silněji zaberete. To dříve povolí materiál, do kterého se vrut zavrtává.

Pokud byste si chtěli takové vruty pořídit, je to velmi jednoduché a ani nemusíte opustit teplo vašeho domova. Stačí když kliknete na odkaz, který je výše v článku uveden. A můžete vybírat.