Virtuální sídlo společnosti

Posted on Posted inInternet


Elegantní řešení

Možná už jste se někdy setkali s tím, že když jste si vyhledali adresu sídla nějaká společnosti, tak Vám ve vyhledávači vyjela adresa společnosti poskytující virtuální sídla. Je to z pohledu zákona v pořádku? Jestliže jsou splněny náležitosti, že poskytující společnost dá souhlas k využívání své adresy a bude plnit administrativní úkony jako je přebírání pošty, tak ano a není se z čeho obávat. Dokonce je to pro nás přínosné, že když budeme pracovat někde doma v menším městě a dáme si virtuální sídlo v Praze, tak nebudeme muset až tak často řešit daňové kontroly.

tvůrčí myšlenka

Zároveň zůstane skryta naše adresa, takže nebudeme snadno dohledatelní přes internet a to nám dává jisté soukromí. Když však máte nějaké virtuální společnosti poblíž, tak může být výhodné vybírat ty, které mají prostory k pronajmu pro případ, že se budete chtít sejít s nějakým svým klientem či zaměstnanci k projednání nějakého důležitého tématu osobně.

Finanční stránka

Někteří podnikatelé se bez vhodných prostor ke svému podnikání neobejdou. Jestliže v začátcích nemáme dostatek financí na pořízení něčeho vlastního či se nechceme vázat na konkrétní místo, tak zvolíme pronájem, ovšem ten v dnešní době nemusí být nijak nízký. To je však teprve první výdaj, protože hned následně musíme zajistit úklid, údržbu a zaplatit také za energie. Dále záleží na konkrétním případě, ale ve finále se dostáváme na dost vysokou částku.

ruličky bankovek

To s virtuálním sídlem Ostrava nezaplatíme víc než pár stovek měsíčně, přičemž čím delší dobu si zaplatíme, tak tím je částka na měsíc nižší. Nemůže zde tedy být pochyb, že když pracujeme hlavně z domova, tak tato varianta je nejvýhodnější, abychom nemuseli do rejstříku zapisovat své osobní bydliště. Když Vám přijde nějaká pošta, kterou potřebujete vidět, ale zrovna si ji nemůžete vyzvednout osobně, pak není problém, aby Vám ji naskenovali a zaslali e-mailem.