Velká oslava

Posted on Posted inSlužby

Kdysi pradávno, když jsem ještě byl hodně mlád, jsem se sám sebekriticky řadil do té poslední kategorie. Dnes už nesmím vůbec nic. Takže mne každá oslava nechává zcela chladným. Leda by byl přislíben kouzelník, to bych šel a rád, protože jsem kdysi také s tímto řemeslem tak trochu laškoval. Učil jsem se o servantech a preparaci, ale pak již nebylo času a můj život šel jiným směrem. Ale tak už to bývá.

dort

Na jakoukoli oslavu se sjíždí spousta lidí. Jako příklad může být třeba oslava narozenin. A to hned kulatin. To se svolává příbuzenstvo ze všech koutů světa, ale také kamarádi, spoluzaměstnanci, sousedé a já nevím kdo ještě všechno. A pokud jsou tištěné pozvánky a na nich je poznámka o kouzelnickém vystoupení profesionála, přijedou i ti, kteří ještě váhali. Neb taková šou tu ještě přece nebyla, že jo Mařko?

Ona je to pravda, že to u nás zrovna není zvykem, ale to je obrovská chyba, protože takové vystoupení zaujme kde koho. Malé děti i staříky nad hrobem.

Pokud tedy kliknete na výše promodralý odkaz, dostanete se ke kontaktu na toho nejlepšího kouzelníka u nás. Ten po vás bude chtít vědět jaké bude publikum a kde vystoupení proběhne. Proč se ptá?

kouzelník

Na to je velmi jednoduchá odpověď. On musí vědět, zda bude kouzlit pro děti, pro dospělé, nebo pro smíšené publikum. Protože jistá kouzla nelze předvádět dětem, to je jasné. A také je dobré, když zná přibližný počet přihlížejících. To také souvisí s místem, kde bude vystoupení probíhat. Jinak to bude pro deset lidí a jinak pro stovku. Jiné to bude v tělocvičně, nebo hospodě a jinak v obýváku. Jasně že to kouzelník dokáže tak i tak, ale pokud ví, co a jak, může se lépe připravit. A přípravu nelze v žádném případě odflinknout, může klidně být delší nežli vystoupení samotné. Kdo ví, o čem píši, dá mi za pravdu. Kdo nikdy nenahlédl do kouzelnického zákulisí, ta tomu stejně věřit nebude.