Jak fungují vnitřní rolety den a noc

Posted on Posted inZboží


Nahrazují záclony a žaluzie – jde o moderní způsob zastínění, který tak trochu připomíná žaluzie. Vnitřní rolety den a noc jsou sestaveny tak, že se navzájem střídají pruhy látky neprůhledné a transparentní s perforací. Samozřejmě je možné je celé vytáhnout a zasunout do ochranné kazety, ovšem zároveň máte možnost využít dvou základních nastavení. To první ponechává střídavě neprůhledné a průhledné pruhy pod sebou, takže do místnosti proniká částečně dostatek světla, zároveň vidíte dobře ven, zatímco zvenčí je do okna výhled deformován pruhy látky, takže konec šmírování pro zvědavce. Druhá varianta zaclonění zakryje transparentní pruhy tak, že přes ně není vidět vůbec, podobně jako tomu je u klasických žaluzií.

žaluzie na okně

Zajímavý vzhled – optimální šíře pruhů dodává tomuto řešení na zajímavosti, ačkoli jde o textilii, vypadá mnohem lépe než klasická záclona a stejně tak okno zastíněné kovovými žaluziemi. Úzké pásky žaluzií působí na psychiku poněkud monstrózně a uměle, záclona zas příliš těžce a usedle. Výhodou rolet den a noc je i možnost volit libovolnou šíři materiálu a tím pádem souvisle pokrýt plochu celého okna včetně např. dveří na terasu či balkon. Samozřejmostí je možnost volit z široké nabídky barevných odstínů a sladit je s vaším interiérem. Dobře vypadají v obývacím pokoji, v ložnici i v kuchyni.

dívka u okna

Jednoduchá montáž – tu zvládne každý šikovný kutil, a pokud si na ni netroufáte, je možné ji zajistit. Instalace netrvá dlouho (dle velikosti rolet cca 10 – 30 minut) a nevyžaduje žádné speciální přípravné práce.

Životnost – při pravidelném čištění a šetrném zacházení i desítky let. Čištění lze provádět vysavačem s regulací sacího výkonu a samozřejmě i vlhkým hadříkem nebo houbičkou namočenou v roztoku teplé vody s jedlou sodou, případně šetrným čisticím prostředkem. Pro jistotu je vždy namístě čistidlo vyzkoušet na pruhu látky, která je mimo běžný zrakový vjem. Rolety však nepatří do pračky, a pokud je znečištění příliš značné, lze využít služeb čistíren.