Tady ochutnáme snad celý svět

Posted on Posted inSlužby

Pokud by někoho zajímalo, kde se najde v Evropě místo, kde se skutečně potká snad celý svět, tak to zase není nijak složité. Stačí navštívit Londýn. Zde žijí stovky národností a přináší sem svoje zvyklosti, tradice a dokonce i svá národní jídla, která zde můžeme ochutnat. A když k tomu přidáme řadu historických budov a památek, dále kulisy metropole nad Temží, tak máme neskutečný zážitek na pěkně dlouhou dobu. Dokonce nás může překvapit i to, že vycestovat do Velké Británie nemusí být zase až tak moc finančně nákladné, jelikož se dají zakoupit i poměrně levné letenky, které se dají snadno zarezervovat on-line. Sice to nebude žádná VIP třída, ale na kvalitě dopravy to rozhodně nijak neubere.

letenky

Procházka Londýnem

Zde žije skutečně mnoho národností a snad ze všech kontinentů světa. Země jim v této oblasti dovoluje podnikat a tak není divu, že se na každém rohu objeví nějaké bistro, restaurace či pouliční stánek. A vzhledem k tomu, že lidé jsou zde zvyklí hodně chodit a stravovat se tímto způsobem, tak i my zde můžeme procházet různými chutěmi světových kuchyní. Ovšem rozhodně nesmí na našem jídelníčku chybět anglické národní jídlo a tím je „fish and chips“. Díky takovému rychlému stravování se nemusíme nijak dlouho zdržovat a tak se dají historické památky či krásné parky a paláce obdivovat v hojném počtu. Stejně tak se vyplatí si počkat na slavný padací most Tower Bridge, což je velmi zajímavý zážitek.

Londýnské oko

Svět z výšky

Další jedinečným zážitkem je atrakce, která se nachází na břehu Temže. Mimochodem po celém Londýně jsou místa, kde je mnoho různých zajímavostí a kulturních vložek. Nicméně dominantou Londýna je otáčivé ruské kolo London Eye. Je pravdou, že si zde vystojíme pěknou frontu, ale zase ten výhled na město se skutečně vyplatí. Vysoké kolo je totiž největší vyhlídkovou atrakcí v celé Evropě a zážitek trvá zhruba půl hodinky, ale na druhou stranu si lze město pěkně vyfotit z výšky a užít si tak v klidu prohlídku ze vzduchu. Příjemný čas se dá strávit v Londýně i jinými způsoby, ale v podstatě všichni odsud odjíždí se spoustou krásných vzpomínek a přirozeně fotografií.

3.6/5 - (5 votes)